Zakázka za téměř dvě miliardy! Ostrava koupí další tramvajeŠkoda po dvaceti letech opět dodá nové tramvaje pro Ostravu. Čtyřicet nových kusů bude stát 1,9 miliardy korun a město si na ně vezme úvěr.

První vizualizace napovídají, jak by nové tramvaje mohly vypadat. Podoba se ale zřejmě ještě změní. Ostrava se díky nim stane dopravcem s nejmladším tramvajovým parkem v zemi.Foto: Archiv DPOStaré „Té trojky“ dosluhují a nevyplatí se prodlužovat jejich životnost.

Těchto tramvají, které lidé znají z linek, kde jezdí jako spřažené soupravy, se Dopravní podnik Ostrava (DPO) rád zbaví a nahradí je moderními.„Často přinášejí negativní jevy jako vandalismus a nedodržování přepravních podmínek,“ okomentoval ředitel DPO Daniel Morys tramvaje, které „půjdou ze hry“.

Čtyřicet nových vozů, které budou dvoučlánkové a pojmou dvě stě cestujících, pro Ostravu dodá firma Škoda Transportation. Tendr vyhrála s nejnižší cenovou nabídkou 1,9 miliardy korun.

„Škoda jako jediná splnila naše technické požadavky, ostatní účastníci byli pro jejich nedodržení z výběrového řízení vyloučeni,“ řekl Morys.

Ačkoliv je DPO v období let 2014 až 2020 vůbec nejúspěšnější tuzemský dopravce v čerpání evropských dotací (958 milionů korun, pozn. red.), na tyto velkokapacitní tramvaje je zřejmě nezíská. Z velké části tak náklady pokryje úvěr, který si vzalo město a zastupitelé jej na svém zasedání schválili. ČTĚTE TAKÉ:(R)evoluce v parkování. V centru Ostravy už to zdarma nepůjde

A jaké nové tramvaje budou? Co do komfortu vlastně totožné, jako právě poslední kusy od Stadleru, které už pár týdnů jezdí na lince č. 4. Plně nízkopodlažní tramvaje s otočnými podvozky budou klimatizované, chybět nebude kamerový systém, USB-konektory, protivandalské fólie na oknech ani pokrytí wi-fi signálem.

Zdroj: Zakázka za téměř dvě miliardy! Ostrava koupí další tramvaje – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest