Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Zaměstnanci Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih opět ukázali, že mají dobré srdce. Jarní charitativní sbírka, kterou v pátek 29. března pořádal odbor sociální péče úřadu, opět vynesla několik pytlů věcí, které zaměstnanci darovali do obchůdku Moment. Kromě oblečení se mezi dary objevily knihy, hračky, kabelky, batohy, porcelán a další. Moment darované věci roztřídí, ty, které nebude možno prodat, se použijí na výrobu koberečků.

Síť dobročinných second handů Moment vznikla v Ostravě v roce 2012 a od svého založení uvedla do provozu 10 obchodů na podporu 7 veřejně prospěšných projektů. Desátý obchod, který v Hrabůvce vznikl, je věnován ostravské pobočce Společnosti pro ranou péči.

„Naše činnost je založena na principu dárcovství. Lidé do našich obchodů nosí oblečení a věci z domácnosti, které už nepotřebují, my je prodáváme a ze zisku finančně podporujeme vybrané neziskové organizace,“ doplňuje zakladatel společnosti Richard Gazda. Jenom v loňském roce odvedl Moment na jejich účty částku 1 386 345 korun.

Provoz second-handů má však i významný environmentální dopad. Použitý textil, který by jinak končil na skládkách, zde získává svůj druhý život. V roce 2018 se v Momentu prodalo více než 300 000 kusů oblečení.

Zdroj: Zaměstnanci úřadu přispěli Momentu, dodávka byla plná — Čeština

Pin It on Pinterest