Sedm ostravských fotografů již představuje celkem 55 snímků ve foyer ostravské Nové radnice. Výstavu pojmenovali Ostrava v roce 2020 aneb Nezapomenutelné klíčové okamžiky. Adolf Horsinka, Lukáš Kaboň, Jaroslav Ožana, Lukáš Pryček, Petr Sznapka, Lukáš Ston a Jiří Zerzoň zachytili okamžiky, na které se nezapomíná a na které se ani zapomenout nedá.

První svatba na Slezskoostravské radnici po uvolnění opatření k zamezení šíření koronaviru; novomanželka Tereza Kaplanová se neobešla bez roušky. Foto: Lukáš Kaboň

Pandemie covidu-19 postihla všechny oblasti života. Velká část snímků se zabývá právě tímto tématem, ať už jde o šití roušek, svatbu v rouškách nebo autokoncert, kdy posluchači sledovali v Dolní oblasti Vítkovice skupinu Mirai ze svých automobilů. Fotografové zachytili emoce a nálady spojené s omezeními, které pandemie přinesla.

Život v Ostravě se ale nezastavil. Herci zkoušeli nové hry, uskutečnila se sportovní klání na ledě i tenisových kurtech. Zavzpomínejte s fotografy na hokejové mistrovství světa dvacítek, lehkoatletický mítink Czech Indoor Gala, Zlatou tretru, florbalový Pohár mistrů, ženský tenisový turnaj série WTA nebo na loučení Milana Baroše s aktivní kariérou.

Zájemci si mohou výstavu prohlédnout během aktuálních úředních hodin, v pondělí od 8 do 13 nebo ve středu od 12 do 17 hodin.

Zdroj: Život v Ostravě v roce 2020, s koronavirem i bez — Ostrava

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: