S nepříjemnou novinkou, kterou drtivá většina občanů Ostravy ani nezaregistrovala, se nyní potýkají prakticky všechna větší sídliště v krajské metropoli. U popelnic jim tam totiž leží použité vánoční stromky.

Důvod je ten, že podle nové vyhlášky, na kterou ale nikdo z kompetentních osob na magistrátu občany pořádně neupozornil, by lidé měli použité stromky sami odvážet do sběrných dvorů a ne je odkládat ke kontejnerům, jak byli dosud zvyklí.

Potvrdila to mluvčí ostravského magistrátu Gabriela Pokorná. „Jde o změnu odpadové legislativy, takže bychom občany rádi informovali, aby nově odkládali vánoční stromky do sběrných dvorů. Dá se říci, že se lidé mohou dopustit přestupku, a zákon tam samozřejmě stanovuje i sankci,“ upozornila Pokorná.

Otázka je, co bude s už vyhozenými stromky. Zdalipak budou u ostravských popelnic hnít do příštích Vánoc? „Nebudou. Město samozřejmě dbá na čistotu veškerých veřejných prostranství, takže stromky u popelnic povalovat nenecháme,“ odvětila šarmantně Gabriela Pokorná.

Takže si nezbývá než přát, aby toho někteří leniví Ostravané nezneužívali…

Zdroj: Změna v Ostravě – vánoční stromky si už lidé musí odvážet do sběrných dvorů sami – Moravskoslezský deník

%d bloggers like this: