Zoo Ostrava má nový přírůstek. Ze Zoo Frankfurt do moravskoslezské metropole dorazil dvouletý samec lva indického. Ten předchozí musel být z důvodu velmi vysokého věku a zhoršujícího se zdravotního stavu bohužel utracen a nezanechal po sobě žádné potomky.

“Minulou středu byl do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava přivezen dvouletý samec lva indického. Mladý lev pochází ze Zoo Frankfurt. Zpočátku pobýval ve vnitřních prostorech, po nějaké době mu chovatelé zpřístupnili i venkovní výběh. Aby měl dostatek klidu na seznámení s novým domovem, zůstane Pavilon indických zvířat zatím uzavřen návštěvníkům,” informovala média v pondělí mluvčí zoo Šárka Nováková.

Předchozí chovný pár lvů indických byl do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava dovezen v roce 2006 – tříletý samec z anglické Zoo Paignton (musel být v roce 2020 utracen) a stejně stará samice ze švédské Zoo Eskilstuna. Zoo Ostrava se tak zapojila do mezinárodního chovného programu. Lvům se však v Ostravě nepodařilo za celou dobu rozmnožit.

“Původní samice nemohla zabřeznout kvůli cystám na vaječnících, které nebylo možno operativně odstranit. Odchov mláďat se nepovedl ani s druhou samicí, která byla do ostravské zoo přivezena v roce 2011 ze Zoo Rotterdam. Ta sice dvakrát porodila – jedno mládě v roce 2015 a jedno v roce 2016, ale obě mláďata do druhého dne po porodu uhynula,” uvedla již dříve mluvčí zoo.

Ode dneška (pondělí 24. května) smějí zoologické zahrady za daných podmínek otevřít návštěvníkům i expozice uvnitř pavilonů. Návštěvníci Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava tak mohou opět zavítat mezi papuánské plazy a ryby nebo do prostředí deštného lesa západní Afriky. Některé prostory ale zůstanou i nadále uzavřeny.

Zdroj: Zoo Ostrava má nového lva. Mladý samec lva indického dorazil z Frankfurtu – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: