V sobotu 6. října bude ukončena soutěž ve sběru podzimních plodů, kterou Zoologická zahrada a botanický park vyhlásila na konci září. Lidé mohli sbírat žaludy, šípky a jeřabiny, které poslouží ke zpestření jídelníčku řadě chovaných druhů zvířat.

Sběračskou soutěž vyhlašuje ostravská zoo už třináct let. Během předchozích dvanácti ročníků lidé pro zoo nasbírali více než 15 tun plodů.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: „Nejvíce bylo žaludů, které v zoo pravidelně zpestřují jídelníček jelenům, medvědům či prasatům. Sušené šípky či jeřabiny chutnají zase plodožravým ptákům. Cílem soutěže bylo původně i upozornit na to, že sběrači nemají do zoo nosit kaštany, resp. plody jírovce maďalu. Chovaná zvířata tyto plody nekonzumují.“

Vyhlášení výsledků letošního ročníku proběhne v sobotu 6. listopadu ve 13 hodin v amfiteátru nedaleko vstupu do zoo.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: „Děkujeme všem sběračům za jejich ochotu a píli. Zoo přijímá také přebytky dýní od pěstitelů a zahrádkářů. I ty slouží jako krmivo například pro hrochy, medvědy nebo prasata. Dýně se postupně zkrmují a než se ke strávníkům dostanou, zdobí na mnohých místech podzimní areál zoologické zahrady. A tuto sobotu bude část z nich vydlabána a navečer rozsvícena. Areál zoologické zahrady zůstane tento den otevřen o dvě hodiny déle – až do 18 hodin.“

Pavilony se uzavřou v 16 hodin, pokladny v 17 hodin. Dýně se budou dlabat od 11 hodin u výukového centra a pouze do vydlabání zásob. Tentokrát ale neproběhne lampiónový průvod, při procházce podvečerní zahradou si nicméně mohou zájemci na cestu lampióny svítit. Přijít mohou i v tematických kostýmech.

Zdroj: Zoo Ostrava o víkendu vyhlásí letošní nejlepší sběrače podzimních plodů | Ostrava | Zprávy | POLAR TV

%d bloggers like this: