Letošního stotisícího návštěvníka přivezl v sobotu 5. června do ostravské zooloogické zahrady doubledecker výletní linkou číslo 88.

Výletní linka s patrovým autobusem slavnostně zahájila provoz v sobotu 5. června. Doubledeckery budou během hlavní návštěvnické sezóny jezdit mezi Dolní oblastí Vítkovice a Zoo Ostrava o víkendech a svátcích v 30minutových intervalech. První autobus vyjíždí z DOV v 8:44, u zoo je minutu před devátou. Poslední spoj od zoo odjíždí v 18:00 hodin. Ve vozech platí běžný tarif ostravské MHD. V DOV jsou k dispozici zdarma odstavné plochy pro osobní automobily, což dává návštěvníkům možnosti pohodlně zaparkovat a cestu do zoo spojit s nevšedním zážitkem.

Jeden z prvních vozů na výletní lince přivezl v sobotu do zoologické zahrady letošního stotisícího návštěvníka. „Stala se jím členka rodiny z Havířova, která upřednostnila možnost bezplatného parkování v Dolní oblasti Vítkovice a užila si vyhlídkovou jízdu atraktivním dvoupodlažním autobusem centrem Ostravy. Jubilejního návštěvníka přivítal ředitel zoo a primátor Ostravy Tomáš Macura, který mu předal pamětní list a upomínkové předměty,“ informovala mluvčí zoo Šárka Nováková.

V historicky rekordním roce 2019 přivítala Zoo Ostrava 100 000. návštěvníka o více než měsíc dříve – 22. dubna na Den Země. Nižší návštěvnost v letošním roce je samozřejmě dána několikaměsíčním uzavřením zoologických zahrad. Jubilejní návštěvník v roce 2019 zavítal do zoo na svátek naší planety a i ten letošní přišel v den, který byl svým způsobem slavnostní a výjimečný – v den zahájení provozu dvoupodlažních autobusů.

Zdroj: Zoo uvítala letošního 100 000. návštěvníka — Ostrava

%d bloggers like this: